BİZE ULAŞIN
0 (216) 651 85 84
ÜSTADLAR GÜVENCESİ İLE...
Tmgd danışmanlık ücret, döküman ve politikaları

Bilindiği üzere, artık 49 saat olan zorunlu tmgd eğitimleri , yeni değişiklik ile 64 saate çıkarılmıştır. Ulaştırma Bakanlığının yapmış olduğu bu değişiklik ile artık tmgd eğitimi alacak kişilerin daha fazla soru çözümlemesi yapabileceği, yani pratik yapması beklenmektedir.

 

Eğitimi üstadlaradr eğitim kurumunda almanız durumunda sizlere sunulacak fırsatlar sadece sınav başarı oranı yüksekliği ile kalmayacak aynı zamanda iş hayatında da takıldığınız noktaları Emre Yağız hocamızın desteği ile çözümleyebileceksiniz. Bizden eğitim aldığınızda aslında sizinle bir bağ kurulmakta ve bu işten para kazanmak isteyenlere ilerisinde de yol gösterilmektedir. Güncel hayatta cevaplarını bulamadığınız ADR konuları ile ilgili, kaynak kısıntısı olduğundan sorunuza tam yanıt alamamanız ihtimal dahilindedir. Sizlerin bu ihtiyacı da genel olarak tarafımıza, her zaman bize başvurabileceğiniz bir konudur.

 

Tmgd kurs ücretleri piyasa geneline bakıldığında hemen hemen aynıdır . Ancak alacağınız hizmet kalitesi ve daha sonrası için önceden biraz daha fazla ücret ödemeniz sizin için faydalı olacak bir sistemdir. 800 TL 'ye eğitim verilen bir kurumdan alamayacağınız destek, sorunuza bulamayacağınız cevap, yada ilgisizlilk, sizi sonrasında çok pişman edecek bir durumdur. Çözüm üstadlaradr eğitimde kalite...

 

Eğitimi alan her kişi aslında sınavı geçmesi için çalıştığı kadar bu işten para kazanmak istiyorsa , danışmanlık hayatında da oldukça efor sarfetmeli, bilgilerini güncellemelidir.

Sınavı geçtiniz peki şimdi ne olacak? yeni tmgd  olanların en çok sorduğu sorudur. Aslında şimdi esas tmgd 'lik başlamaktadır. piyasada ne kadar tmgd var, ne kadar firma var.( ki bu bilgileri, "e-devlet" üzerinden internetten alabilirsiniz). bunları araştırıp , bulunduğunuz il içinde "TMFB" ( Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi) olan firmalar ile görüşmelere başlayarak adım atabilirsiniz. Her işte olduğu gibi , kendi tanıdıklarınız vasıtasıyla da ilk işinizi edinebilirsiniz.

Peki tmgd danışmanı oldum.Firmada ne yapıcam ? 

Aslında ADR içinde kaba taslak anlatılan bu konu, sınavdan sonra özellike yönetmelik, tebliğ, genelgeleri iyi okuyup, takip etmekle çözülebilmektedir. Piyasada bi örnek olsa da ben de yararlansam diyebileceğiniz, genelleme yapabileceğiniz) bir örnek bulunmamakla birlikte , ancak kopyala - yapıştır mantığı ile hareket edebilirsiniz ki, bu da oldukça tehlikeli bir durum ile karşı karşıya kalabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Her firmanın iç-dış yapısı UN'leri, taşıma şekilleri birbirinden farklı olduğundan biri diğerine uymayacaktır. Yapılması gereken, mevzuatımızda yazanların tatbiki olmalı , kendinize ve firmaya göre döküman ortaya çıkarmanızdır.

Danışmanlık sözleşmeleri, yine e-devlet üzerinden yapılmakta kaza raporu, yılllık faaliyet raporu girişi, firmadaki kişilerin eğitimi gibi ana başlıklar sizlerin danışmanlık yapar iken dikkat etmeniz gereken konulardır.

 

Hizmetinizin karşılığı, 300 yada 500 TL  olacaksa bu işi hiç yapmamanız sizin için daha hayırlı olacaktır. Çünkü anlaştığınız firmaya ziyaretleriniz, keseceğiniz fatura + KDV + stopajlarınız  + Muhasabe göz önüne alındığında bu maliyetleri bile karşılayamayacaksınızdır. 

 

Piyasada  genellikle kabul görmüş olan danışmanlık ücreti 1000 - 5000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu sizin ADR hakimiyetiniz ve firmanın ihtiyaçları ile doğrudan alakalıdır.

 

Tmgd danışmanlık hatayınızda kendinize bir politika belirlemeniz ve 1 yada 2 sektör seçerek oradan ilerlemeniz , ileride konu hakkında uzmanlaşmanıza yardımcı olacaktır.