BİZE ULAŞIN
0 (216) 651 85 84
ÜSTADLAR GÜVENCESİ İLE...
64 SAAT TMGD EĞİTİMİ NASIL OLMALI

Ulaştırma Bakanlığı tarafından güncellenen 49 saatlik tmgd eğitimi artık 64 saat olarak verilecektir. Bu da beraberinde eğitimde kaliteyi getirmelidir. Tmgd sınav başarı oranında  ciddi artışlar yapamayan eğitim kurumları, bu durumdan olumsuz etkilenebilecektir.

64 saatlik  tmgd  eğitiminin zorunlu olmasından sonra  başarıyı yakalamak isteyen eğitim kurumlarında da köklü değişiklikler olmalı, eğitim sistemlerini değiştirmelidirler.

ADR konu larına daha fazla zaman ayırmaktan ziyade sorulabilecek daha fazla soru gösterilmesi bu eğitimde artık kaçınılmaz olmalıdır. Daha önceleri tmgd eğitimi 49 saat iken , konu anlatımında zaman darlığından şikayet edilmekteydi. Böylelikle çoğu kursiyer konu hakkında yeterli soru göremeden tmgd eğitimini tamamlamış oluyordu. 64 saatlik tmgd eğitiminde ADR konularının yeterli seviyede aktarılabileceği zaman bulunmaktadır.  Yaklaşık 10-15 saat sadece konularla ilgili sorular üzerinde harcanmalıdır. Kursiyer böylelikle konuları pekiştirmiş olacaktır. Aynı zamanda saat sürelerinin artması, hem eğitmen hem de eğitim kurumu maaliyetlerini de doğal olarak arttıracaktır. Burada önemli olan kursiyerin beklentisinin ödediği para ile orantılı olup olmadığıdır. 

 

Tmgd eğitim kursu seçilirken ilk önemli ayak  ücreti değildir.  .Kursun size verdikleri, hizmetleri ve eğitmen kalitesi olacaktır. Size eğitimden sonra  tmgd konusunda ( panel kullanımı, soru desteği, gibi) destek olması da  eğitim kurumunun bir diğer artısı olacaktır.

Bu şekilde çalışan bir eğitim kurumunun ücreti,  hizmeti eksik olan eğitimden sonra  bir daha sizi asla aramayacak ve destek olmayacak olan bir eğitim kurumundan tabiiki fazla olacaktır.